Strzyżenie i Fryzjer dla psów Gliwice – happy dog Zabrze
No Data

Zdrowie człowieka a słońce

Zdrowie człowieka a słońce

Post by relatedRelated post

Promienie słoneczne mają bardzo korzystny wpływ na ludzkie zdrowie, jeśli tylko umiejętnie się z nich korzysta i nie przesadza na przykład z opalaniem. Pod wpływem promieni UV w skórze wytwarzana jest witamina D. To właśnie dzięki tej witaminie organizm ludzki jest w stanie wykorzystywać wapń i fosfor, który dostarczany jest wraz z pożywieniem. Dzięki tym pierwiastkom zęby i kości mają odpowiednią twardość, aby spełniać swoje funkcje. Jest udowodnione, że witamina D chroni dzieci przed krzywicą a dorosłych przed osteoporozą, a także wpływa pozytywnie na pracę serca i układ nerwowy.
Wygrzewanie się w promieniach słonecznych ma też dobroczynny wpływ na stawy, które zaatakował stan zapalny; łagodzi ból po starych złamaniach i urazach. Już 20 minut dziennej ekspozycji na słońce twarzy i przedramion wystarcza na wyprodukowanie koniecznej do prawidłowego funkcjonowania organizmu witaminy D.
Słońce jest także uznanym lekarstwem na depresję sezonową spowodowaną niedoborem światła (pod wpływem światła słonecznego w organizmie wytwarzane są hormony szczęścia).
Kąpiele słoneczne mają dobrotliwy wpływ także na schorzenia dermatologiczne (stan skóry cierpiących na łuszczycę znacznie się poprawia).

Ciekawe wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Zdrowie człowieka a słońce
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About