Strzyżenie i Fryzjer dla psów Gliwice – happy dog Zabrze
No Data

Rak, a koenzym Q10

Rak, a koenzym Q10

Post by relatedRelated post

Współczesne społeczeństwo zostało tak bardzo zastraszone tą, bez wątpienia poważną chorobą, że chyba prędzej nasza wyobraźnia podsunie nam obraz człowieka w szpitalnym łóżku z łysą głową niż uznawanego za przysmak zwierzęcia. „Oczywistą oczywistością” stał się pogląd, że nowotwory to choroby nieuleczalne i śmiertelne. Dla większości z nas rak jest wręcz synonimem śmierci. W społeczeństwie straszonym i straszącym się nawzajem tym strasznym słowem trudno o głos rozsądku, pomijając onkologów. A przecież, łatwiej zapobiegać niż leczyć. Tak powinna wyglądać „pozytywna propaganda”, gdy chcemy mówić o nowotworach.
Co to jest koenzym Q10?

W reklamach kosmetyków, zwłaszcza kremów do twarzy często słyszy się, że zawierają one koenzym Q10.Brzmi tak naukowo i zdrowo, że nie ma sensu dowiadywać się czegoś więcej na jego temat w obawie o niezrozumienie, czym owy koenzym tak naprawdę jest. A raczej w czym może pomóc, bo to jest najważniejsze. Spoty reklamowe chwalą tę substancję za skuteczną redukcję zmarszczek. Bagatelizowanie zasług pewnych substancji jest doprawdy chorobą dzisiejszego świata. Istnieją jednak badania dotyczące powiązania ubichinonu (inna nazwa koenzymu Q10) z walką z nowotworami, dzięki dużej zdolności do wychwytywania wolnych rodników. W połączeniu ze zdrową dietą i dostarczaniem tego organicznego związku chemicznego prawdopodobieństwo zachorowania na raka zmniejsza się. Nie są to informacje wyssane z palca. Wystarczy przegrzebać Internet, aby dowiedzieć się szczegółów.
Przede wszystkim profilaktyka

Gdyby w TV mówiono o zbawiennych skutkach stosowania koenzymu Q10 w kontekście profilaktyki nowotworów, ludzie nie kojarzyli by tej nazwy tylko z kremami przeciwzmarszczkowymi, co jest naprawdę krzywdzące i dla badacza tej substancji – Petera Mitchella, jak i dla nas samych, potencjalnych pacjentów na oddziale onkologii, bo zamykamy sobie drogę do poznania prawdy na temat możliwości zapobiegania i leczenia raka. Zamiast się straszyć, lepiej zabrać się za czytanie o naturalnych substancjach mogących przywrócić nam zdrowie nawet przy tak poważnych chorobach, jak nowotwory.

Opcje są dwie: zapobiegasz, albo leczysz. Decyzja należy do Ciebie. I choć samo słowo rzeczywiście budzi strach, trzeba z tym strachem walczyć, bo to on hamuje nas przed działaniem. A przecież, jako dorośli ludzie powinniśmy wiedzieć, że gdy zamkniemy oczy, świat nie znika. Tak samo jest z chorobami.

Ciekawe wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Rak, a koenzym Q10
1 vote, 8.00 avg. rating (82% score)
About