Strzyżenie i Fryzjer dla psów Gliwice – happy dog Zabrze
No Data

MATERIALNE I NIEMATERIALNE WSPIERANIE HOSPICJÓW DZIECIĘCYCH

MATERIALNE I NIEMATERIALNE WSPIERANIE HOSPICJÓW DZIECIĘCYCH

Post by relatedRelated post

Dziecko w hospicjum

Hospicja dziecięce to szczególna forma opieki paliatywnej – mali pacjenci wymagają nie tylko większej uwagi, mają też większą potrzebę poczucia bezpieczeństwa oraz większe potrzeby materialne. Nie od dziś wiadomo, że to, co kierowane jest do dzieci, zwykle jest droższe od „dorosłych” produktów. Pogląd ten znajduje odzwierciedlenie w cenie wielu specjalistycznych sprzętów medycznych, a także w dziecięcej odzieży, kosmetykach, środkach opatrunkowych kierowanych do najmłodszych pacjentów (np. plastry opatrunkowe z wizerunkami bajkowych postaci są droższe od zwykłych plastrów). Opieka nad chorymi dziećmi jest niezwykle kosztowna.

Mali pacjenci potrzebują zrozumienia dla swoich dziecięcych problemów.
Marzenia chorych dzieci

Ktoś kiedyś powiedział, że problemy rosną wraz z człowiekiem – to, co dla nas, dorosłych, jest błahostką, dla dziecka może oznaczać sprawę niezwykle istotną. Cierpiące, chore dzieci zwykle mają z pozoru proste do zrealizowania marzenia: nowa zabawka, autograf od ulubionego piłkarza, pościel z motywem z ulubionej bajki, czy wizyta w kawiarni na wielkim ciastku, to nie są rzeczy, które byłyby niemożliwe do zrealizowania, jeśli więc możemy spełnić dziecięce marzenie, to w$p1erajmy hosp1cja w ten sposób!
Finansowe wsparcie hospicjów

Jeśli jednak możemy pomóc, wpłacając do hospicjum datki, to taka forma w$p1erania hosp1cjów również jest niezwykle istotna: w dziecięcych hospicjach brakuje odpowiednich materacy, wózków inwalidzkich oraz aparatury medycznej, podnoszącej komfort życia małych pacjentów i uśmierzających ból. Rodziny chorych dzieci zwykle nie mogą sobie pozwolić na zakup sprzętu medycznego, hospicja umożliwiają wypożyczenie sprzętu, problem jednak polega na tym, iż w większości hospicjów jest więcej potrzebujących pacjentów niż sprzętu do rozdysponowania. Mile widziane są w hospicjach także dary w postaci środków opatrunkowych, kosmetyków pielęgnacyjnych, przyborów do codziennej pielęgnacji dzieci.

Mali pacjenci bardziej niż dorośli przywiązują się i przyzwyczajają do stałych opiekunów. Dzięki temu, że chorym opiekuje się ścisłe, określone grono osób, dziecko jest spokojniejsze, ufa lekarzom i pielęgniarkom, codzienne spotkania z nimi nie są dla dziecka stresujące. Warto zastanowić się, czy nie mamy predyspozycji do trudnej pracy z chorymi dziećmi – jeśli tak to w$p1erajmy hosp1cja poprzez podjęcie w hospicjum pracy na zasadzie wolontariatu. Nawet, jeśli nie posiadamy wykształcenia medycznego, pamiętajmy o tym, że dziecko potrzebuje też jakiejś bratniej duszy, opiekuna, który nie będzie zajmować się zmianą opatrunków, robieniem zastrzyków i podawaniem leków, tylko stanie się towarzyszem dziecięcych zabaw i rozmów. Kimś, kto poczyta bajkę, gdy zmęczeni rodzice potrzebują odpoczynku, kimś kto pomoże zrobić laurkę dla mamy, kimś kto nadmucha kolorowe balony i poda ulubionego misia.

Zawsze można znaleźć sposób na w$p1eranie hosp1cjów, zwłaszcza – hospicjów dziecięcych, gdyż dziecko to niezwykle wdzięczna istota, potrafiąca cieszyć się nawet z najmniejszych rzeczy. A wywołanie radości u strapionego chorobą dziecka to największa nagroda, jaką możemy otrzymać za naszą pomoc.

Ciekawe wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

MATERIALNE I NIEMATERIALNE WSPIERANIE HOSPICJÓW DZIECIĘCYCH
1 vote, 9.00 avg. rating (87% score)
About