Strzyżenie i Fryzjer dla psów Gliwice – happy dog Zabrze
No Data

Kłopoty z miesiączką

Kłopoty z miesiączką

Post by relatedRelated post

U zdrowej kobiety miesiączka powinna występować mniej więcej, co 28 dni i trwać nie dłużej niż dni siedem. Za normę uważa się także cykle, które trwają 26 dni i 30 dni. Jeśli zdarza się dosyć często, że wartości te różną się znacznie to znaczy, że miesiączki występują częściej, niż co 21 dni albo rzadziej, niż co 30 dni, albo w ogóle któraś miesiączka ?wypada? trzeba koniecznie się temu przyjrzeć, bo jest to już nieprawidłowość. Zazwyczaj odpowiedzialne są za to hormony, więc trzeba zbaczać od zrobienia badań hormonalnych i dopiero na ich podstawie przystąpić do leczenia. W większości przypadków doustne środki antykoncepcyjne doprowadzają do powrotu regularnych miesiączek.
Inną dolegliwością związaną z miesiączką jest jej długość i obfitość. Krwawienie dłuższe niż siedem dni może doprowadzić do zbyt dużej utraty krwi a co za tym idzie do niedokrwistości. I najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest także zaburzona gospodarka hormonalna, którą można przywrócić przy pomocy pigułki hormonalnej.
Za zbyt obfite miesiączki natomiast najczęściej odpowiedzialne są mięśniaki macicy lub polipy (dotyczy to kobiet po trzydziestce). Mięśniaki można usunąć, ale mają tendencję do nawrotów; czasami kobietom, które ukończyły już 40 lat wycina się całą macicę?

Ciekawe wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Kłopoty z miesiączką
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About