Strzyżenie i Fryzjer dla psów Gliwice – happy dog Zabrze
No Data

Bezdech senny

Bezdech senny

Post by relatedRelated post

bezdech-senny-5Kiedy w nocy budzimy się nagle wyrwani ze snu a nasi bliscy zaczynają narzekać na głośne i uciążliwe chrapanie, może to być objaw groźnej choroby, jaką jest obturacyjny bezdech senny.
Wiele osób niestety lekceważy sobie jej objawy nie zdając sobie sprawy jakie konsekwencje może to spowodować. Nieleczony bezdech jest przyczyną wielu innych schorzeń, które może powodować niedotlenienie organizmu. Na pierwszym miejscu zdecydowanie są choroby układu krążenia, w tym szczególnie niebezpieczna choroba niedokrwienna serca. Brak odpowiedniego poziomu tlenu w czasie snu prowadzi także do niedotlenienia mózgu co często kończy się udarem, który może spowodować nawet zagrożenie naszego życia.
Bezdech senny to choroba, która jest trudna do wyleczenia i trwa ono bardzo długo. Z racji że jest to nowe schorzenie na liście chorób cały czas prowadzi się badania nas skutecznymi metodami jego leczenia. Jedną z nich jest zastosowanie aparatu CPAP regulującego poziom ciśnienia w drogach oddechowych podczas snu i zwalczającego w ten sposób bezdech senny.

Ciekawe wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Bezdech senny
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About