Strzyżenie i Fryzjer dla psów Gliwice – happy dog Zabrze
No Data

Antybiotyki, a skutki uboczne

Antybiotyki, a skutki uboczne

Post by relatedRelated post

Termin antybiotyk wywodzi się od słów greckich „anti-” – przeciw i „bios” – życie. Są to więc środki które leczą stany zapalne o podłożu bakteryjnym. W powszechnej terminologii, określenie to odnosi się zwykle do antybiotyków lub leków do leczenia chorób zakaźnych bakteryjnych. Wraz ze środkami na choroby zakaźne powodowane przez pierwotniaki (antiprotozoals), do grzybów (przeciwgrzybiczy), wirusy (leki przeciwwirusowe) i robaki tworzą grupę leków przeciwko chorobom zakaźnym (przeciwinfekcyjne).

Antybiotyki z reguły wydaje się z przepisu lekarza („na receptę”). Są one coraz częściej używane do leczenia np. zapalenia gardła, oskrzeli itd. Antybiotyki spożywane doustnie, w drodze dożylnego podawania mogą być stosowane w bardziej poważnych przypadkach, takich jak głęboko zakorzenionymi zakażenia ogólnoustrojowe. Antybiotyki mogą czasami być podawane miejscowo, jak w przypadku kropli do oczu lub maści. Należy je stosować ściśle według tego co przepisze lekarz.

Skutki uboczne: antybiotyki są sprawdzane pod względem negatywnych skutków dla ludzi przed zatwierdzeniem do stosowania klinicznego, i są zwykle uważane za bezpieczne i są dobrze tolerowane. Niemniej jednak, niektóre antybiotyki były związane z szeregiem działań niepożądanych. Skutki uboczne od łagodnych do bardzo poważnych w zależności od antybiotyków stosowanych, w zależności od wrażliwości na mikroorganizmy u indywidualnego pacjenta. Leki te często nie są tak dobrze znane, jak te które mają długą historię stosowania.

antybiotyki

Zakres działań niepożądanych od gorączki i nudności do poważnych reakcji alergicznych. Częste działania niepożądane to biegunka, wynikające od zakłócenia w składzie gatunkowym flory jelitowej, wynikające na przykład z nadmiernego wzrostu bakterii patogennych, takich jak Clostridium difficile. Antybiotyki mogą mieć również wpływ na florę pochwy i mogą w tych rejonach doprowadzić do nadmiernego wzrostu gatunków drożdży z rodzaju Candida.

Dodatkowe działania niepożądane mogą wynikać z interakcji z innymi lekami, takimi jak podwyższone ryzyko ścięgna uszkodzeniami po podaniu chinolonów. Antybiotyki nie obejmują środków odkażających. Obecnie uważa się, że lekarze zbyt często przepisują antybiotyki na przeziębienie, które można leczyć może nieco dłużej, ale też skuteczniej innymi środkami. Dostępne antybiotyki sprzedaje nasza apteka 24h Poznań.

Ciekawe wpisy o zdrowiu oraz medycynie:

Antybiotyki, a skutki uboczne
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
About